ABB

ABB jest liderem w dziedzinie technologii energetyki i automatyki, dzięki którym klienci z sektora usług komunalnych i przemysłu mogą doskonalić poziom własnej działalności obniżając jednocześnie negatywny wpływ na środowisko naturalne.

ABB jest obecne w Polsce od 15 lat. Koncern ma obecnie fabryki w Łodzi i Przasnyszu, biura sprzedaży w siedmiu lokalizacjach na terenie kraju, Centrum Badawcze w Krakowie oraz duże centra inżyniersko-projektowe we Wrocławiu, Łodzi i Krakowie, Elblągu i Warszawie.

ABB jest częścią polskiej gospodarki. Firma zatrudnia prawie dwa tysiące osób, dba o rozwój zaplecza produkcyjnego inwestując nie tylko w środki produkcji, ale także w najnowocześniejsze systemy wspierające zarządzanie produkcją. Połowa produkcji polskich fabryk ABB trafia na wiele rynków świata, a stale rosnący udział eksportu jest świadectwem najwyższej jakości oferowanych produktów.

ABB jest uznana za jedna z najbardziej innowacyjnych firm w Polsce. Przykładem innowacyjności jest łódzka fabryka transformatorów rozdzielczych, która jako pierwsza w Grupie ABB wdrożyła system Industrial IT. Przy wsparciu Centrum Badawczego w Krakowie powstała w Polsce „fabryka oprogramowania" pracująca na potrzeby całej grupy koncernu. Innowacyjne rozwiązania projektowe prowadzone przez jej specjalistów są wdrażane w kilkudziesięciu fabrykach ABB na całym świecie.

Fabryka ABB w Przasnyszu stanowi centrum produkcji aparatów średnich i wysokich napięć dla całego koncernu. Do Przasnysza przeniesiono produkcję m.in. z Włoch, Finlandii czy Norwegii, uzupełniając sprowadzone linie produkcyjne o informatyczne narzędzia wspomagające zarządzanie produkcją.

Naukowcy z krakowskiego Centrum Badawczego ABB stworzyli wiele innowacyjnych produktów, które pracują na wielu obiektach zbudowanych przez firmy grupy ABB.

Poza znaczącym zapleczem badawczym i produkcyjnym w Polsce ABB jest także twórcą wyrafinowanej technologii - rozwiązań informatycznych dla energetyki i ciepłownictwa. Inżynierowie z wrocławskiego biura projektowego przygotowali klientom programy wspomagające zarządzanie i pozwalające na monitoring oraz sterowanie procesami technologicznymi.

Pracownicy krakowskiego biura projektowego realizują nowoczesne modernizacje największych stacji elektroenergetycznych w kraju.

Wśród spektakularnych inwestycji ABB w Polsce w ostatnim czasie warto wymienić wybudowanie „pod klucz", przez ośrodek elbląski, pięciu tłoczni gazu na polskim odcinku rurociągu Jamalskiego, oraz kompleksowe zarządzanie budową Elektrociepłowni Gazowej we Władysławowie.

Dzięki zagospodarowaniu gazu, towarzyszącego wydobywanej na platformie wiertniczej ropie, projekt we Władysławowie na ogromne znaczenie ekologiczne. Wybudowanie elektrociepłowni i przesyłanie gazu rurociągiem wprost z platformy pozwoliło na likwidację ponad 120 lokalnych kotłowni węglowych, co oznacza ograniczenie emisji dwutlenku siarki, węgla i tlenków azotu o 134 tys. ton rocznie.

Przykładów można podać wiele, lecz warto wspomnieć, że motorem napędzającym sukcesy ABB jest przede wszystkim nowoczesny model zarządzania i stałe usprawnianie organizacji, które pozwalają sprawnie połączyć efektywność działania z oczekiwaniami klientów.

Zapraszamy do odwiedzenia strony firmy ABB: www.abb.pl