Partnerstwo dla Bezpieczestwa Drogowego
SZKOLNE KLUBY BEZPIECZEŃSTWA
Renault
  • dodaj do ulubionych
  • Partnerstwo Dla Bezpieczeństwa Drogowego
  • Kanał BDW na YouTube

O SKB

Szkolne Kluby Bezpieczeństwa to projekt przeznaczony dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych w całej Polsce. Udział w nim jest całkowicie BEZPŁATNY, a ilość członków Klubu nieograniczona.

Celem Szkolnych Klubów Bezpieczeństwa jest aktywne działanie na rzecz ekologii i poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego wśród lokalnej społeczności - w szkole, jak i poza nią.

SKB to możliwość wykorzystania teoretycznej wiedzy z zakresu ekologii i wychowania komunikacyjnego w praktycznym działaniu!

Członkowie klubu mogą np. organizować lokalne happeningi i akcje ulotkowe, prezentować na forum szkoły najważniejsze zagadnienia poświęcone bezpieczeństwu ruchu drogowego z pomocą policji lub straży miejskiej czy też samodzielnie przeprowadzić szkolną akcję pt. "Detektyw bezpieczeństwa - czy nasza szkoła jest bezpieczna?". Kluby same decydują, jakie działania będą organizować. Przykłady zadań znajdują się w Poradniku SKB dostępnym TUTAJ

Każda szkoła, która założy swój Klub otrzyma login i hasło dające dostęp do pełnej zawartości serwisu SKB - w tym m.in. do materiałów do pobrania, panelu umożliwiającego samodzielne publikowanie zdjęć i informacji z prowadzonych działań, jak również KONKURSÓW z nagrodami, organizowanych za pośrednictwem serwisu dla najaktywniejszych Klubów!


W roku szkolnym 2017/2018 Szkolne Kluby Bezpieczeństwa objęła swoim patronatem Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

Jeżeli chcecie zadbać o wspólne bezpieczeństwo, mieć możliwość wpływu na otoczenie, a przy tym wygrywać atrakcyjne nagrody - załóżcie jak najszybciej Szkolny Klub Bezpieczeństwa i zacznijcie działać!

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy umieszczony TUTAJ!

SKB - Logowanie

Zalogowanie się umożliwia pełny dostęp do Serwisu SKB.