REAR-FACING DAY: DZIEŃ FOTELIKÓW MONTOWANYCH TYŁEM

Ambasada Szwecji oraz Biuro Radcy Handlowego Ambasady Szwecji we współpracy z firmą Axkid zapraszają na seminarium

 

REAR-FACING DAY: DZIEŃ FOTELIKÓW MONTOWANYCH TYŁEM.

 

Seminarium odbędzie się 23 maja 2019 roku w Ambasadzie Szwecji przy ulicy Bagatela 3 w Warszawie. Wydarzenie organizowane jest pod patronatem Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

 

Bezpieczeństwo ruchu drogowego to jeden z filarów zrównoważonego transportu od lat promowanego przez Szwecję oraz jej placówki dyplomatyczne na świecie. Szwecja posiada długoletnie doświadczenia w zakresie kształtowania polityk na rzecz zwiększania bezpieczeństwa ruchu drogowego, jak również wdrażania nowoczesnych i inteligentnych rozwiązań technologicznych w tym obszarze – zyskały one na całym świecie popularność jako „Wizja Zero”.

 

Bezpieczeństwo dzieci jest tematem szczególnie istotnym w szwedzkich dyskusjach na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego. Szwecja jest pionierem w stosowaniu fotelików montowanych tyłem (tzw. fotelików RWF), co bezpośrednio przekłada się na statystyki śmiertelności dzieci w wypadkach. Szwecja zajmuje pierwsze miejsce na świecie pod względem bezpieczeństwa dzieci w samochodzie.

 

Seminarium skierowane jest do przedstawicieli administracji publicznej, ubezpieczycieli, wypożyczalni samochodowych, a także wszystkich innych, którzy zawodowo stykają się z tematem bezpieczeństwa dzieci w samochodach. Na seminarium serdecznie zapraszamy również przedstawicieli mediów i blogerów zainteresowanych tematem.

 

Ramowy program wydarzenia:

9:30      Rejestracja uczestników i powitalna kawa

10:00    Powitanie i wprowadzenie – Stefan Gullgren, Ambasador Szwecji w Polsce

10:10    Szwedzki model: jak chronić dzieci w samochodzie – VTI, Szwedzki Narodowy Instytut Badań Drogowych i Transportowych

10:40    Od idei do produktu końcowego: wyzwania w projektowaniu bezpiecznych fotelików dla dzieci – Axkid

11:20    Demonstracja działania fotelików montowanych tyłem na symulatorze

11:40    Przerwa kawowa

12:00    Bezpieczeństwo ruchu drogowego w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa dzieci – Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

12:15    Dyskusja panelowa z udziałem ekspertów z Polski i Szwecji, sesja pytań i odpowiedzi

13:30    Lunch w rezydencji Ambasady

 

Wydarzenie odbędzie się w języku polskim i angielskim z zapewnionym tłumaczeniem symultanicznym. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Lokalizacja: Ambasada Szwecji ul. Bagatela 3, Warszawa
Data: 23.05.2019 10:00
Data zakończenia: 23.05.2019 14:00