Ten serwis jest w trakcie budowy. Niebawem ruszamy z nową stroną www. Za niedogodności przepraszamy.

Poradnik psychologiczny dla każdego kierowcy

Data publikacji: 21.05.2018r.

Katarzyna Kozak-Piskorska i Agata Sobiecka z Fundacji ZenDriving napisały poradnik psychologiczny "Niezbędnik uważnego kierowcy". Partnerstwo objęło patronat merytoryczny nad tą publikacją.

Książka skierowana jest do każdego kierowcy, któremu zdarzyło się zostać wyprowadzonym z równowagi lub który z braku uwagi doprowadził do nieszczęśliwego zdarzenia. Nigdy nie jest zbyt późno, aby zrewidować swoje nawyki i zacząć stawać się uważnym kierowcą, czyli bardziej świadomym tego, co się dzieje wokół niego i w nim samym.

Poradnik ma pomóc kierowcom zrewidować swoje postawy i nawyki determinujące bezpieczeństwo ich i innych uczestników ruchu drogowego. W przystępny sposób ma wyjaśniać procesy psychologiczne i fizjologiczne zachodzące w mózgu człowieka oraz sposoby zarządzania nimi, tak aby stawać się spokojnym i skoncentrowanym kierowcą.

Poradnik zawiera:
- ponad 30 praktycznych ćwiczeń, wskazówek oraz arkuszy do pracy wzmacniającej regulację emocjonalną, wrażliwość sensoryczną, uwagę oraz refleks kierowcy;
- ciekawe historie Leszka Kuzaja i innych kierowców rajdowych, aktora Mikołaja Roznerskiego, dziennikarza Mateusza Szymkowiaka oraz klientów i sympatyków Fundacji ZenDriving.

Skierowany jest do:
- wszystkich osób zainteresowanych nie tylko psychologią prowadzenia pojazdu, ale i samym zagadnieniem uważności/mindfulness;
- osób chcących lepiej zarządzać koncentracją uwagi za kierownicą, skutecznie kontrolować złość oraz radzić sobie z lękiem i agresją na drogach.

Poradnik ukazał się nakładem wydawnictwa Difin i jest do kupienia na stronie www.difin.pl


Patronat: Fundacja Zendriving, Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego, Grupa Raben