Fundacja ZenDriving

Misją Fundacji ZenDriving jest poprawa bezpieczeństwa drogowego poprzez edukację kierowców – uświadamianie, że koncentracja za kierownicą to nie tylko ręce wolne od telefonu, ale przede wszystkim głowa wolna od nurtujących myśli.

Według policyjnych statystyk 95% zdarzeń drogowych jest wynikiem ludzkich błędów, zaś według amerykańskich statystyk – aż 80% wypadków jest skutkiem rozproszenia uwagi. Fundacja ZenDriving realizuje program edukacyjny tworzony przez psychologów różnych specjalizacji i oparty o skuteczne metody, poparte wynikami światowych badań naukowych z zakresu neuropsychologii, psychofizjologii i psychometrii. Jako pierwsza w Polsce, wprowadziła do szkoleń kierowców metodę Mindfulness.

W zakres szkoleń i warsztatów Fundacji wchodzą m.in. zagadnienia:

• jak zadbać o równowagę psychiczną za kierownicą i redukować poziom stresu,
• jak utrzymywać optymalny poziom koncentracji, by podróżować bezpiecznie i efektywnie,
• co robić, aby ograniczać poziom zmęczenia podczas jazdy.

Fundacja angażuje się w wydarzenia i kampanie związane z promocją bezpieczeństwa drogowego. W 2019 roku – w ramach PZU „Pomoc to moc” – realizuje projekt prewencyjny dla młodzieży „Nie tracę głowy za kierownicą”, łączący uważność z profilaktyką uzależnień od urządzeń mobilnych w kontekście bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

www.fundacjazendriving.pl