17-23 maja 2021 – Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Organizacji Narodów Zjednoczonych w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego (the United Nations Road Safety Collaboration (UNSCR)) ogłosiła 17-23 maja br., Światowym Tygodniem Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (Global Road Safety Week).

W tym roku odbędzie się on pod hasłem „Zarządzanie Prędkością”. Według danych opublikowanych przez WHO, prędkość ma pozytywny wpływ na mobilność i skrócenie czasu transportu, niestety negatywnie wpływa na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zwiększając zarówno prawdopodobieństwo wypadków drogowych, jak i dotkliwość ich konsekwencji.

– Szybka jazda, bez względu na umiejętności kierowcy, jak i stan infrastruktury drogowej – wiąże się ze zwiększonym niebezpieczeństwem w ruchu drogowym. Szybko i bezpiecznie jest oksymoronem. Dlatego tak ważne są zarówno umiejętności kierowcy, stan techniczny pojazdu i drogi, jak również dostosowanie prędkości poruszania się do obowiązujących przepisów – mówi Dorota Olszewska, prezeska PBD.

Zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznym Światowym Tygodniu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i do zapoznania się z przewodnikami udostępnionymi przez UNSCR poruszającymi temat zarządzania prędkością.

Data: 17.05.2021 00:00
Data zakończenia: 23.05.2021 00:00