Aktualności Działania partnerów

7. edycja konkursu Ze Strażą Miejską Bezpiecznie

6.3.2020 14:48

„Wskaż wymienione w ustawie zadania Straży Miejskiej”; „Czy samochody o napędzie elektrycznym mogą poruszać się w Warszawie buspasem?”; „Jak długo powinna trwać ocena oddychania u osoby nieprzytomnej?” – między innymi z takimi pytaniami zmagali się uczestnicy
II etapu tegorocznej edycji konkursu „Ze Strażą Miejską Bezpiecznie”.

Do II etapu przystąpiły, wyłonione w wewnętrznych eliminacjach, dwuosobowe reprezentacje 71 szkół podstawowych z całej Warszawy. Na rozwiązanie trzydziestopytaniowego testu dzieci miały 45 minut. Zagadnienia dotyczyły trzech dziedzin: wiedzy na temat warszawskiej Straży Miejskiej, ruchu drogowego oraz pierwszej pomocy. Ogłoszenie wyników nastąpi 13 marca. Z każdej z warszawskich dzielnic do finału przejdzie jedna szkolna drużyna. W ostatnim etapie zespoły będą miały za zadanie przygotować pracę plastyczną, dotyczącą tematyki bezpieczeństwa, przed strażowymi ratownikami wykazać się umiejętnościami z pierwszej pomocy, a następnie zdać praktyczny test znajomości przepisów na rowerowym torze Miasteczka Ruchu Drogowego.

Podczas uroczystego zakończenia w Teatrze Kamienica, najlepsi odbiorą nagrody i wyróżnienia. W tym roku, trwający nieprzerwanie od 2014 roku konkurs dla piątoklasistów odbywa się po raz siódmy.

Tegoroczną 7. edycję wspierają m.in.: Urzędy Dzielnic, Tramwaje Warszawskie, MZA, Zarząd Dróg Miejskich, PKiN, Automobilklub Polski, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, MPWiK, Orange, Haribo, Teatr Kamienica, Poland Bike, Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego, Biegnij Warszawo.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydenta m.st. Warszawy.

Patronat medialny: Radio Plus.