Fundacja TruckersLife

Fundacja Truckers Life powstała z myślą o zdrowiu i bezpieczeństwie kierowców zawodowych. Organizacja edukuje i dostarcza narzędzia do zmiany nawyków i poprawy stylu życia kierowców.

Buduje sieć siłowni zewnętrznych przy największych parkingach, stacjach paliw, serwisach samochodowych i Miejscach Obsługi Podróżnych w całej Polsce oraz za granicą, aby umożliwić kierowcom aktywny wypoczynek w trakcie przerwy w podróży.

Idea siłowni zewnętrznych zrodziła się jako odpowiedź na liczne choroby i schorzenia zawodowe, spowodowane charakterem pracy kierowców. Jak donosi Centralny Instytut Ochrony Pracy „zmęczenie i zły stan psychofizyczny to przyczyna ponad 22% wypadków drogowych”. Zaburzenia stanu zdrowia kierowców wpływają bezpośrednio na bezpieczeństwo na drogach, dlatego właśnie parki treningowe Truckers Life powstają w miejscach, gdzie kierowcy i podróżni mają czas na regenerację i krótki trening. Wszystkie są bezpłatne, czynne 24h, pomagają rozruszać zastałe w trakcie jazdy mięśnie, kości i stawy, służą zwiększeniu wydolności serca, niwelują skutki pozycji siedzącej, a także umożliwiają aktywny wypoczynek i poprawę koncentracji.

Fundacja Truckers Life wspólnie ze swoją ambasadorką – zawodowym kierowcą samochodów ciężarowych – Iwoną „Trucking Girl” Blecharczyk, stworzyła także poradniki z ćwiczeniami dla kierowców, z przeznaczeniem do wykonywania nie tylko na siłowniach, ale także przed ciężąrówką lub w jej kabinie. To tylko dwa z narzędzi służących poprawie stanu zdrowia kierowców, po więcej informacji i aktualną mapę siłowni plenerowych zapraszamy na stronę www.truckerslife.eu