Michelin Polska

Michelin jest czołowym światowym producentem opon. W branży oponiarskiej rozpoznawalność marki Michelin należy do najwyższych na świecie.

W Polsce Michelin jest obecny od 10 lat, zatrudnia przeszło 3800 osób i jest jedną z największych struktur Grupy Michelin w Europie.

Michelin Polska S.A. powstał w wyniku połączenia zakładu produkcyjnego Stomil-Olsztyn S. A. i agencji handlowej Michelin Polska Sp. z o. o. w Warszawie. Siedzibą Zarządu Michelin Polska S.A. jest Olsztyn; dyrekcja handlowa spółki mieści się w Warszawie.

Na polskim rynku firma produkuje i sprzedaje opony do samochodów osobowych (Michelin, BF Goodrich, Kleber, Kormoran), dostawczych, terenowych i ciężarowych, a także ogumienie rolnicze i przemysłowe. Spółka eksportuje swe wyroby do 60 krajów świata. Michelin Polska jest liderem w segmencie opon premium, z udziałem w rynku sięgającym 33%.

Misją firmy Michelin jest zapewnienie swoim klientom „lepszej drogi do postępu” – „A better way forward”, czego wyrazem jest wkład w rozwój zrównoważonej mobilności ludzi i towarów, przy jednoczesnej dbałości o środowisko naturalne.

Strategia Michelin koncentruje się na uczynieniu mobilności spójną ze zmianami zachodzącymi na naszej planecie: rosnącym zaludnieniem, rozwojem miast, zmianami stylów życia, w których samochód pełni coraz ważniejszą rolę, a także potrzebami ochrony środowiska naturalnego i wyczerpywaniem surowców energetycznych. Mobilność dotyczy również szerokiego obszaru informacji związanej z podróżowaniem. Firma Michelin jest wydawcą licznych map, przewodników i atlasów oraz usług internetowych (viamichelin.com).

Istotnym aspektem odpowiedzialności MICHELIN są także działania mające na celu poprawienie bezpieczeństwa na drogach. Służą temu programy propagujące zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i ulicach. Przykładem takiego zaangażowania się Michelin Polska jest m.in. udział w programie „Bezpieczna flota”.

Zapraszamy do odwiedzenia strony firmy Michelin:

www.michelin.pl