Newsletter 3/2023 – 12 maja 2023 r. – link

w przyszłym tygodniu obchodzimy Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Z tej okazji wspolnie z partnerami przygotowaliśmy szereg działań związanych z promowaniem brd. O wszystkim będziemy informować Państwa mailowo i za pomocą mediów społecznościowych. W poniższym newsletterze wysyłamy kilka informacji o planowanych działaniach. Zachęcam do przeczytania najnowszych branżowych informacji, o tym, co słychać u nas, naszych partnerów i na świecie.

Newsletter 2/2023 – 7 kwietnia 2023 r. – link

Wiosna za oknem nastraja do realizacji nowych projektów. Dlatego warto już dzisiaj pomyśleć o włączeniu się w obchody Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który odbędzie się w dniach 15 – 21 maja. Zachęcamy do rozmowy na ten temat w Państwa firmach, a także do dołączenia do akcji planowanych przez Partnerstwo – o których będziemy Państwa informować. Tymczasem w imieniu całego Zarządu składam najserdeczniejsze życzenia – zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych i zapraszam na najnowszy odcinek podcastu „Pasmo Bezpieczeństwa” w którym rozmawiamy o edukacji. Zachęcamy do wysłuchania rozmowy i przeczytania najnowszych branżowych informacji, o tym, co słychać u nas, naszych partnerów i na świecie.

Newsletter 1/2023 – 7 lutego – 2023 r. – link

Ze wstępnych danych Policji wynika, że w 2022 roku zanotowaliśmy najniższą liczbę wypadków śmiertelnych w historii (poniżej 2 tys.). Znacząco zmniejszyła się też liczba wypadków drogowych. O tym, co doprowadziło do takiego stanu i jak utrzymać proces poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach rozmawiają nasi eksperci w najnowszym odcinku podcastu „Pasmo Bezpieczeństwa”. Zachęcamy do wysłuchania rozmowy i przeczytania najnowszych branżowych informacji, o tym, co słychać u nas, naszych partnerów i na świecie

Newsletter 8/2022 – 7 grudnia – 2022 r. – link

Za nami 12. Gala Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Po raz kolejny nagrodziliśmy tych, którzy na co dzień zaangażowani są w poprawę brd w Polsce. To też dobra okazja, by podsumować miniony rok naszych działań i podziękować Państwu za wsparcie i wspólne działania. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim – partnerom biznesowym, wspierającym i zarządowi za cały rok pracy. Liczymy, że w przyszłym roku spotkamy się w jeszcze większym gronie.

Newsletter 7/2022 – 10 października 2022 r. link

Wrzesień w PBD zaczął się jak co roku intensywnie. Rozpoczęliśmy przygotowania do naszego flagowego konkursu Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Jednocześnie do końca roku czekamy na zgłoszenia w konkursie o nagrodę im. prof. Ryszarda Krystka.
We wrześniu przy współpracy z KRBRD i firmą DEKRA zorganizowaliśmy konferencję dotyczącą aspektów bezpieczeństwa w mobilności młodych ludzi. W tym samym czasie rozpoczęliśmy również nowy projekt: Ulica Szkolna – „Czyste powietrze i bezpieczeństwo naszych dzieci” finansowany przez międzynarodową fundację Clean Air Fund (CAF).
Oprócz intensywnej pracy nie zabrakło w tym miesiącu powodów do świętowania. Na gali z okazji 20-lecia Inspekcji Transportu Drogowego, PBD zostało uhonorowane tytułem Partnera Bezpieczeństwa Inspekcji Transportu Drogowego.

Newsletter 6/2022 – 5 września 2022 r. link

Od 17 września br.  w życie wejdą kolejne zmiany w taryfikatorze. Kierowcy nieprzestrzegający przepisów ruchu drogowego  muszą liczyć się z  jeszcze większymi karami, szczególnie w przypadku tzw. recydywy.

W ostatnim newsletterze publikowaliśmy raport KRBRD na temat  kosztów wypadków drogowych w Polsce – w tym, zapraszamy do wysłuchania rozmowy m.in. z jego autorką w naszym podcaście „Pasmo Bezpieczeństwa”.

Newsletter 5/2022 – 30 czerwca 2022 r. link

Dziękujemy wszystkim obecnym na Walnym Zebraniu Członków naszego Stowarzyszenia, które odbyło się 8 czerwca br.  Przez najbliższy dwa lata, Zarząd działa w tym samym składzie, natomiast Rada Programowa PBD – powiększyła się o dwie osoby –  Andrzeja Łabęckiego i Bartłomieja Morzyckiego. Bardzo nas cieszy ta wiadomość – czeka nas kolejny rok pełen wyzwań, w którym nowi członkowie na pewno okażą się dużym wsparciem.
W czerwcu zainaugurowaliśmy konkurs im. prof. Ryszarda Krystka, ukazał się też nowy odcinek naszego podcastu.

Newsletter 4/2022 – 12 maja 2022 r. link

Maj to miesiąc, w którym o bezpieczeństwie drogowym – trzeba mówić jeszcze głośniej. Zaczyna się sezon urlopów i wyjazdów na weekendowe wycieczki. Ruch, szczególnie w rejonach turystycznych rośnie – zachęcajmy wspólnie do bezpiecznej i kulturalnej jazdy. W tym numerze newslettera znajdą Państwo rozszerzoną wersję naszego przewodnika o brd w języku ukraińskim. Zachęcamy również do pobrania i dystrybucji przewodnika przygotowanego przez KRBRD – aktualna wersja polska będzie świetnym przypomnieniem zasad przed weekendowymi wyjazdami. 
Jak co miesiąc przesyłamy informacje o działaniach naszych partnerów i  przegląd ciekawych informacji z Polski i ze świata.

Newsletter 3/2022 – 8 kwietnia 2022 r. link

W marcu Komisja Europejska opublikowała wstępne dane dotyczące ofiar śmiertelnych na drogach w 2021 r. Wynika z nich, że  w zeszłym roku na drogach zginęło 19 800 osób.  W Polsce śmiertelność na drogach się zmniejszyła, niestety jeżeli chodzi o brd, ciągle jesteśmy w ogonie Europy i jest jeszcze w tej kwestii wiele do zrobienia. Zachęcam do zapoznania się ze szczegółami w tym numerze naszego Newslettera.
Mamy też dla Państwa nowy odcinek naszego podcastu „Pasmo Bezpieczeństwa” – tym razem poruszamy temat nowych technologii w służbie brd.  I oczywiście, jak co miesiąc przesyłamy informacje o działaniach naszych partnerów i  przegląd ciekawych informacji z Polski i ze świata.

Newsletter 2/2022 – 8 marca 2022 r. link

Dwa tygodnie temu obudziliśmy się w nowej rzeczywistości. Wojna w Ukrainie jeszcze bardziej pokazała nam, jak ważna jest solidarność, wzajemna pomoc i współpraca. Jesteśmy dumni z tego, jak firmy i osoby działające w PBD wspólnie się wspierają i mobilizują. Z niegasnącym zapałem staramy się koordynować tę współpracę i na bieżąco reagować na zapytania, które do nas spływają. Nasi członkowie prężnie działają, by pomóc naszym sąsiadom uciekającym przed wojną. Nie sposób wymienić tych wszystkich inicjatyw. Ostatnie dni pokazują dobitnie, jak ważne są działania pozarządowe i wolontariat pracowniczy. Razem możemy więcej.

Newsletter 1/2022 – 8 marca 2022 r. link

W pierwszym numerze newslettera w 2022 r.  przypomnimy o zmianach w prawie i taryfikatorze mandatów, które nastąpiły 1 stycznia. Nie zapomnieliśmy też o opublikowanym w ostatni dzień minionego roku tak ważnym i długo oczekiwanym  dokumencie, jakim jest Narodowy Program Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2021-2030.  Zachęcamy do zapoznania się z nim.