Newsletter 6/2022 – 5 września 2022 r. link

Od 17 września br.  w życie wejdą kolejne zmiany w taryfikatorze. Kierowcy nieprzestrzegający przepisów ruchu drogowego  muszą liczyć się z  jeszcze większymi karami, szczególnie w przypadku tzw. recydywy.

W ostatnim newsletterze publikowaliśmy raport KRBRD na temat  kosztów wypadków drogowych w Polsce – w tym, zapraszamy do wysłuchania rozmowy m.in. z jego autorką w naszym podcaście „Pasmo Bezpieczeństwa”.

Newsletter 5/2022 – 30 czerwca 2022 r. link

Dziękujemy wszystkim obecnym na Walnym Zebraniu Członków naszego Stowarzyszenia, które odbyło się 8 czerwca br.  Przez najbliższy dwa lata, Zarząd działa w tym samym składzie, natomiast Rada Programowa PBD – powiększyła się o dwie osoby –  Andrzeja Łabęckiego i Bartłomieja Morzyckiego. Bardzo nas cieszy ta wiadomość – czeka nas kolejny rok pełen wyzwań, w którym nowi członkowie na pewno okażą się dużym wsparciem.
W czerwcu zainaugurowaliśmy konkurs im. prof. Ryszarda Krystka, ukazał się też nowy odcinek naszego podcastu.

Newsletter 4/2022 – 12 maja 2022 r. link

Maj to miesiąc, w którym o bezpieczeństwie drogowym – trzeba mówić jeszcze głośniej. Zaczyna się sezon urlopów i wyjazdów na weekendowe wycieczki. Ruch, szczególnie w rejonach turystycznych rośnie – zachęcajmy wspólnie do bezpiecznej i kulturalnej jazdy. W tym numerze newslettera znajdą Państwo rozszerzoną wersję naszego przewodnika o brd w języku ukraińskim. Zachęcamy również do pobrania i dystrybucji przewodnika przygotowanego przez KRBRD – aktualna wersja polska będzie świetnym przypomnieniem zasad przed weekendowymi wyjazdami. 
Jak co miesiąc przesyłamy informacje o działaniach naszych partnerów i  przegląd ciekawych informacji z Polski i ze świata.

Newsletter 3/2022 – 8 kwietnia 2022 r. link

W marcu Komisja Europejska opublikowała wstępne dane dotyczące ofiar śmiertelnych na drogach w 2021 r. Wynika z nich, że  w zeszłym roku na drogach zginęło 19 800 osób.  W Polsce śmiertelność na drogach się zmniejszyła, niestety jeżeli chodzi o brd, ciągle jesteśmy w ogonie Europy i jest jeszcze w tej kwestii wiele do zrobienia. Zachęcam do zapoznania się ze szczegółami w tym numerze naszego Newslettera.
Mamy też dla Państwa nowy odcinek naszego podcastu „Pasmo Bezpieczeństwa” – tym razem poruszamy temat nowych technologii w służbie brd.  I oczywiście, jak co miesiąc przesyłamy informacje o działaniach naszych partnerów i  przegląd ciekawych informacji z Polski i ze świata.

Newsletter 2/2022 – 8 marca 2022 r. link

Dwa tygodnie temu obudziliśmy się w nowej rzeczywistości. Wojna w Ukrainie jeszcze bardziej pokazała nam, jak ważna jest solidarność, wzajemna pomoc i współpraca. Jesteśmy dumni z tego, jak firmy i osoby działające w PBD wspólnie się wspierają i mobilizują. Z niegasnącym zapałem staramy się koordynować tę współpracę i na bieżąco reagować na zapytania, które do nas spływają. Nasi członkowie prężnie działają, by pomóc naszym sąsiadom uciekającym przed wojną. Nie sposób wymienić tych wszystkich inicjatyw. Ostatnie dni pokazują dobitnie, jak ważne są działania pozarządowe i wolontariat pracowniczy. Razem możemy więcej.

Newsletter 1/2022 – 8 marca 2022 r. link

W pierwszym numerze newslettera w 2022 r.  przypomnimy o zmianach w prawie i taryfikatorze mandatów, które nastąpiły 1 stycznia. Nie zapomnieliśmy też o opublikowanym w ostatni dzień minionego roku tak ważnym i długo oczekiwanym  dokumencie, jakim jest Narodowy Program Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2021-2030.  Zachęcamy do zapoznania się z nim.