Continental Opony Polska

Continental Opony Polska jest odziałem globalnego koncernu Continental AG, który zajmuje wiodące miejsce na świecie na liście dostawców oryginalnego wyposażenia. Firma jest obecna w Polsce od 1996 roku i zatrudnia ponad 100 osób. Aktualnie Continental znajduje się na drugim miejscu wśród najbardziej rozpoznawalnym marek opon w Polsce.

Opony, jako jedyny element samochodu łączący auto z nawierzchnią, mają decydujący wpływ na skuteczność hamowania czy sprawność systemów bezpieczeństwa. Dlatego Continental ze szczególnym zaangażowaniem rozwija technologię produkcji ogumienia oraz stale udoskonala swoje produkty – opony Continental regularnie zdobywają najwyższe miejsca w testach ogumienia przeprowadzanych przez niezależne organizacje i magazyny motoryzacyjne. Firma produkuje opony do każdego typu samochodu oraz w każdym segmencie – premium, medium i budżetowym.

Obecnie co trzeci samochód wyprodukowany w Europie wyjeżdża z fabryki na oponach Continental i nie jest to jedyny element wyposażenia, które projektuje i produkuje firma. Continental dostarcza także rozwiązania, które ułatwiają kierowcom prowadzenie samochodu i wykonywanie manewrów. Jako dostawca układów hamulcowych, systemów oraz komponentów do układów napędowych i podwozi, oprzyrządowania, rozwiązań informacyjno-rozrywkowych, elektroniki samochodowej, opon oraz elastomerów technicznych, Continental przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa jazdy, a także do ochrony światowego klimatu.

Continental Opony Polska od lat za priorytet swojej działalności uznaje poprawę bezpieczeństwa na drogach. Przystąpienie do Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego to istotny krok w kierunku realizacji idei bezwypadkowej jazdy – Wizji Zero, która ma na celu całkowite wyeliminowanie poszkodowanych, ofiar śmiertelnych i ostatecznie wypadków drogowych.

Realizację Wizji Zero Continental opiera na równoległej pracy nad czterema obszarami, które mają decydujący wpływ na bezpieczeństwo na drogach – zaawansowanymi technologiczne oponami, systemami bezpieczeństwa, infrastrukturą drogową oraz edukacją kierowców.

Więcej informacji o Continental Opony Polska na stroniehttp://www.continental.pl/