Aktualności

Konkurs Małych Grantów rozstrzygnięty

5.7.2012 9:42

Spośród ponad 30 ofert skierowanych na konkurs, komisja składająca się między innymi z przedstawicieli DHL Express, Renault, Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Instytutu Transportu Samochodowego wybrała projekty, które realizują założone w konkursie cele. Dotacje, których łączna wartość sięgnęła 20 tysięcy złotych, otrzymały:

– Fundacja Pomoc Dzieciom Wiejskim,
– Ochotnicza Straż Pożarna Bierłutowy,
– Drzewickie Centrum Wolontariatu „Pomocna dłoń”
– Caritas Diecezji Bydgoskiej
– Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy.

Fundusz Małych Grantów ma na celu wparcie działań lokalnych zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na drogach i obniżenia liczby zdarzeń drogowych, nie tylko poprzez współfinansowanie projektów, ale przede wszystkim jako narzędzia do tworzenia lokalnych koalicji partnerów, prowadzących działania w tym obszarze. W myśl zasady „Myśl globalnie, działaj lokalnie”, na nasz sukces jakim zmniejszenie liczby wypadków drogowych złożą się między innymi działania lokalne, które w sumie dadzą oczekiwany efekt.

„Fundusz Małych Grantów to najnowsza inicjatywa naszego stowarzyszenia. Dzięki przekazanym środkom finansowym możemy pomóc w realizacji najciekawszych projektów poprawy bezpieczeństwa drogowego, których sami nie bylibyśmy w stanie przeprowadzić, a które lokalnie są bardzo potrzebne i mogą przynieść wymierne efekty. Mam nadzieję, że będziemy rozwijali Fundusz w kolejnych latach” – powiedział Bartłomiej Morzycki Prezes Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego.