Aktualności

Konferencja poświęcona Europejskiej Karcie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (2005)

22.11.2013 11:39

22 listopada odbyła się w Warszawie konferencja poświęcona Europejskiej Karcie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Podczas wydarzenia Andrzej Brzozowski (ABB in Poland), w imieniu Forum Odpowiedzialnego Biznesu, prezentował działania, które prowadzą Partnerzy Forum i GRSP na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego to inicjatywa Komisji Europejskiej w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, promująca bezpieczniejsze drogi i mająca na celu uratowanie co roku w Europie 25.000 istnień ludzkich. Konferencja warszawska zamknęła cykl 8 spotkań poświęconych tej inicjatywie w największych  miastach europejskich.

Stawiając sobie za cel zmniejszenie o połowę liczby wypadków śmiertelnych do roku 2010, Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wyznacza nowy etap w zaangażowaniu  Unii Europejskiej w kwestie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Powstała w styczniu 2004 r., została zaprezentowana oficjalnie 6 kwietnia w Dublinie podczas spotkania ministrów transportu krajów członkowskich.