Działania partnerów

Konkurs "Prędkość w mieście to obciach" rozstrzygnięty

14.10.2013 14:05

„Podeszliśmy do tematu bezpiecznej prędkości w mieście w nowatorski sposób, który dociera do młodych ludzi wychowanych na wiralowych filmach internetowych. Zamiast typowej kampanii reklamowej sięgnęliśmy po konkurs „crowdsourcingowy”. Odeszliśmy również od typowego dramatyzmu, traktując poważny temat bezpieczeństwa na drodze w sposób nieco lżejszy – za to być może bardziej przemawiający do młodej widowni. Celem było zrealizowanie filmu, który przedstawiłby szybką jazdę po mieście jako coś nieakceptowalnego – po prostu „obciachowego”. Zwycięskie filmy doskonale oddają ten przekaz” – mówi Michał Kwieciński, Dyrektor Generalny Liberty Direct.

Filmy, które zwyciężyły w konkursie można obejrzeć na:

1 miejsce “Prędkość to obciach”

http://www.youtube.com/watch?v=vVsd91cGSyE

2 miejsce “Kieruj się dobra karmą”

http://www.youtube.com/watch?v=FSiYhOIyx70

3 miejsce ‘Prędkość jest nam obojętna”

http://www.youtube.com/watch?v=XIMm_PbZu5w

 

W ramach akcji „Prędkość w mieście to obciach” na platformie crowdsourcingowej millionyou.com został zorganizowany konkurs na film promujący bezpieczną jazdę samochodem w mieście. Prace konkursowe można było zgłaszać przez 3 miesiące. O pulę nagród w wysokości 30 000 zł walczyło łącznie blisko 90 filmów.

 

Akcji „Prędkość w mieście to obciach” zorganizowanej przez Liberty Direct patronują: Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego, a patronat medialny objęły: moto.pl, regiomoto.pl, autotrader.pl, Metro.