Działania partnerów

Nie tylko technologia – jak Uber dba o jakość i bezpieczeństwo podróży?

7.3.2022 23:33

Podczas przejazdu między użytkownikiem a kierowcą tworzy się specyficzna relacja. Regulamin aplikacji – ale także zwykły savoir vivre – obligują do przestrzegania zasad społeczności. Wzajemny szacunek oraz otwartość to podstawa, a obie strony przejazdu mają możliwość  oceny swojego zachowania. Każda pozostawiona nota wpływa na poprawę doświadczenia całej społeczności oraz eliminowanie sytuacji niepożądanych. Dlatego po każdym przejeździe, członkowie społeczności, czyli pasażer i kierowca powinni się wzajemnie ocenić w aplikacji, aby dbać o najwyższy standard usług. Wśród nich są m.in.:

System dwustronnej oceny

Po każdej podróży aplikacja Uber prosi zarówno pasażera, jak i kierowcę o wystawienie oceny. Dlatego warto zwracać szczególną uwagę na ekran “Oceń przejazd”. To tutaj w pierwszej kolejności możemy poinformować, że dany pasażer lub kierowca zachował się niewłaściwie. Każdy ocena realnie wpływa na to, kto jeździ za pośrednictwem aplikacji. Jeżeli ocena kierowców lub kierowczyń spadnie poniżej 4.4 (w skali 5 gwiazdek), tracą oni tymczasowo dostęp do aplikacji i otrzymują konkretne wytyczne, co muszą poprawić. Jeśli zgłoszenie dotyczy poważniejszych sytuacji, które naruszają nasze bezpieczeństwo, jak choćby konflikt słowny, specjalny zespół nie tylko analizuje wydarzenia i kontaktuje się z każdą ze stron, ale także blokuje możliwość wspólnego podróżowania w przyszłość.

Kodeks społeczności

Podstawą korzystania z aplikacji jest rejestracja, w tym akceptacja Kodeksu Społeczności Uber, czyli regulaminu. Kodeks dotyczy w równym stopniu  wszystkich użytkowników, zarówno pasażerów jak i kierowców. W spisie zachowań zakazanych znajdziemy na przykład wszelkie pytania czy uwagi odnoszące się do życia prywatnego. A jeśli ktoś łamie te zasady? Nieprzestrzeganie zasad Kodeksu Społeczności może spowodować utratę dostępu do aplikacji  i zablokowanie konta. Choć brzmi to surowo, w ten sposób Uber chroni użytkowników i jasno podkreśla, że bezpieczeństwo ma najwyższy priorytet. Więcej informacji na temat Kodeksu Społeczności można znaleźć na stronie Uber.com. 

Anonimizacja numerów telefonów

Użytkownicy i kierowcy korzystający z aplikacji mogą nawiązać ze sobą połączenie, zachowując przy tym pełną prywatność swoich danych, w tym ich numerów telefonów.