Aktualności

XVII edycja Moto Safety Day

18.7.2022 15:31

30 lipca w Gdyni na parkingu przy Polance Redłowskiej odbędzie się kolejna, 17. już edycja Moto Safety Day! Wydarzenie promuje kulturę motoryzacyjną, bezpieczeństwo na drodze, elektromobilność oraz poszanowanie środowiska naturalnego.

Moto Safety Day jest skierowane do wszystkich uczestników ruchu drogowego. W ramach tematycznych stref Partnerów podczas tegorocznej edycji będzie możliwość przetestowania symulatorów dachowania, zderzeń oraz VR9D. Urządzenia pokazują realne skutki dachowania pojazdu i wpływ zdarzenia na człowieka. Uświadamiają także, jak ważne jest zapinanie pasów w pojeździe i prawidłowe przewożenie przedmiotów. Symulator zderzeń uświadamia nam z kolei siłę, jaka działa przy zderzeniu nawet przy niewielkiej prędkości. Dostępne będą także alko/narkogogle i refleksomierz.

Na dzieci będą czekały liczne zabawy edukacyjne, m.in. wycinanie odblasków w dowolnych kształtach, fotobudka, piłkarzyki, gokarty, wakacyjne tatuaże. Na rowerzystów będzie czekał doradca w mobilnym serwisie rowerowym. Będzie zatem okazja do wykonania podstawowych napraw w swoim rowerze.

Nie zabraknie także samochodów elektrycznych i spalinowych z nowoczesnymi systemami bezpieczeństwa oraz rowerów elektrycznych. Ponadto w programie m.in. instruktaże poprawnego zapinania pasów i montażu fotelików, nauka udzielania pierwszej pomocy i korzystania z defibrylatora, kąciki edukacyjne dla dzieci, konkursy dla dzieci i dorosłych z atrakcyjnymi nagrodami. Do wygrania m.in. karta paliwowa LOTOS o wartości 500 zł i voucher na trening techniki jazdy.
Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przygotuje miasteczko ruchu drogowego, zaś w strefie Bezpieczny Przejazd na uczestników będzie czekało wiele atrakcji i edukacji dotyczących prawidłowych zachowań przy przejazdach drogowo – kolejowych. Wydarzenie będzie także doskonałą okazją do nauki udzielania pierwszej pomocy u ratowników na motocyklach ze Stowarzyszenia Motopozytywni Trójmiasto oraz ratowników z Ratownictwa Wodnego OSP Gdynia.

Nie zabraknie także licznych pokazów motoryzacyjnych, w tym pokaz symulujący wypadek drogowy z wykorzystaniem wszystkich służb ratownictwa drogowego.


Start godz. 11.00. Wstęp jest bezpłatny. Wydarzenie poprowadzi dziennikarz motoryzacyjny Kuba Bielak.

Więcej informacji: http://motosafetyday.pl/

PBD objęło wydarzenie patronatem medialnym.