Aktualności

Zakończyła się 6. edycja konkursu „Ze Strażą Miejską bezpiecznie” – u nas zwycięzcami są wszystkie dzieci

26.4.2019 11:48

Były wypieki na twarzy, mnóstwo emocji, napięcie przed losowaniem nagród głównych i mnóstwo uśmiechów. W czwartek 25 kwietnia zakończyła się wielomiesięczna rywalizacja piątoklasistów w konkursie „Ze Strażą Miejską bezpiecznie”. I chociaż na podium stanęły trzy szkoły, to dla nas wszystkie dzieci są zwycięzcami.

Konkurs rozstrzygnięty, nagrody rozdane. Gala finałowa, którą fenomenalnie poprowadził aktor teatru Władysław Grzywna, odbyła się 25 kwietnia w Teatrze Kamienica. Wzięli w niej udział – oprócz uczestników – Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej oraz Komendant Straży Miejskiej Zbigniew Leszczyński, burmistrzowie i przedstawiciele dzielnic, a także partnerzy naszego projektu.

Gala przebiegła w wesołej atmosferze, pełnej oczekiwania na wyczytanie nazwisk zwycięzców. Było i poważnie, i zabawnie – wszyscy bardzo dobrze się bawili. Dobra zabawa nie przesłaniała rzeczy najważniejszej – wiedzy, jaką zdobyły dzieci uczestniczące w konkursie, a która na pewno przyda im się w przyszłości. 

W specjalnym pokazie slajdów Naczelnik Wydziału Promocji i Komunikacji Joanna Maroszyńska przedstawiła poszczególne etapy konkursu omawiając ich poziomy trudności. W trakcie rozdawania nagród na scenie odbył się pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Ratownicy medyczni, przy wsparciu drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 61 z Ochoty, która podczas III etapu okazała się najlepsza, mieli okazję udowodnić, że nagroda naprawdę im się należy, a nagrody dla nich ufundowały RCKiK, Fundacja Drogi Mazowsza i ZDM.


Funkcjonariusze z zespołu Miasteczka Ruchu Drogowego omówili najtrudniejsze sytuacje, które z kolei pojawiły się podczas przejazdu po miasteczku i przedstawił Najlepszą Rowerzystkę, którą okazała się uczennica ze Szkoły Podstawowej 217 w Rembertowie. Dziewczynka otrzymała nagrodę od RCKiK, ZDM oraz od portalu jedz-bezpiecznie.pl.

Jednak największe emocje wzbudziło rozdanie nagród, podczas którego wszyscy uczestnicy konkursu wraz z opiekunami otrzymali nagrody ufundowane przez poszczególne dzielnice, a także Straż Miejską m.st. Warszawy. Następnie nagrodzono tych najlepszych. Nagrody dla zdobywców trzech pierwszych miejsc ufundowała firma Jeronimo Martins – sieć sklepów Biedronka.
W trakcie gali odbyło się losowanie – wśród wszystkich przybyłych do Teatru Kamienica – roweru górskiego ufundowanego przez Poland Bike, trzech wycieczek dla klas na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, trzech voucherów na wycieczki do Filtrów Warszawskich, a także czterech voucherów uprawniających do zwiedzenia Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.
Dzieci były zachwycone.

Straż Miejska m.st. Warszawy, wspólnie z Biurem Edukacji Urzędu m.st. Warszawy, już od sześciu lat organizuje konkurs „Ze Strażą Miejską Bezpiecznie”, który jest skierowany do uczniów klas piątych warszawskich szkół podstawowych.
W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 156 uczniów z 78 szkół.

Nagrody otrzymali:
I miejsce : 
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 209 na Bielanach
II miejsce : 
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 307 na Mokotowie
III miejsce:
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 255 na Pradze Południe

Laureaci otrzymali nagrody od Jeronimo Martins, sieci sklepów Biedronka, Miejskich Zakładów Autobusowych, Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Automobil Klubu Polskiego, Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego, Zarządu Dróg Miejskich, Tramwajów Warszawskich, Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz od burmistrzów poszczególnych dzielnic .

Patronami medialnymi byli : TVP3, Radio Plus Warszawa, oraz portal jedz-bezpiecznie.pl

2019 04 konkurs stopka