Działania partnerów

Nagrody Fleet Leader na Fleet Market 2011

4.12.2011 11:05

Trzecia edycja targów, zgromadziła ponad 2000 osób, w różny sposób powiązanych z branżą flotową i motoryzacyjną. Managerowie, kierownicy transportu, dyrektorzy, prezesi, właściciele firm, mogli zapoznać się z ofertą ponad 100 wystawców zgromadzonych na powierzchni ponad 4 tys. m², wśród których były koncerny motoryzacyjne, paliwowe, firmy serwisowe, ubezpieczeniowe, finansujące i dostawcy oprogramowania do zarządzania flotami.

 

Targi podzielone były na część merytoryczną, której osią był temat ekologiczny i kierunki rozwoju motoryzacji. Punktem kulminacyjnym była debata z udziałem jedenastu wybitnych ekspertów na temat Ekologiczne napędy, a polska rzeczywistość podatkowa”, którą poprowadził Wojciech Drzewiecki z SAMAR’u.

Równolegle na sali wystawienniczej odbywały się premiery motoryzacyjne, których w tym roku było aż 12! Pierwszy raz w Polsce można było zobaczyć takie modele jak chociażby: Hyundai i30, Subaru XV, nową Toyotę Avensis czy w pełni elektryczne modele Renault – Fluence Z.E. i Kangoo Z.E.

Uwieńczeniem targów była uroczystość wręczenia nagród, które magazyn Fleet rokrocznie przyznaje na targach Fleet Market. Tytuły Fleet Leader to wyróżnienia przyznawane osobom i firmom, które w mijającym roku odniosły spektakularne sukcesy na rynku flotowym. W tym roku statuetki odebrało siedemnaście osób.

 

Lista wyróżnionych osób i firm z tytułem Fleet Leader 2011:

 

 • Fleet Leader 2011 dla dr Ewy Łabno-Falęckiej

Za profesjonalne i skuteczne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce w oparciu o europejskie wzorce.

 

 • Fleet Leader 2011 dla Ireneusza Tymińskiego

Za wieloletnią edukację branży flotowej i niestrudzone wprowadzanie na polskim rynku flotowym wzorców biznesowych z Europy Zachodniej.

 

 • Fleet Leader 2011 dla Łukasza Jani

Za efektywne zarządzanie flotą samochodową na obszarze trzech państw: Polski, Czech

i Słowacji, oraz wdrożenie systemów monitoringu w trzech środowiskach prawnych

i podatkowych.

 

 • Fleet Leader 2011 dla dr Adama Macieja Pietrzaka
  Za niestrudzoną walkę o poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym na polskich drogach oraz wyjątkowy wkład w edukację w zakresie udzielania pomocy medycznej.

 

 • Fleet Leader 2011 dla firmy Škoda Auto Polska S.A.

Za utrzymanie pozycji lidera sprzedaży nowych samochodów i konsekwentne rozwijanie usług sprzedaży korporacyjnej. Wyróżnienie odebrał Tomasz Koter, Dział Handlowy, kierownik zespołu sprzedaży flotowej Skoda Auto Polska S.A.

 

 • Fleet Leader 2011 dla firmy Ford Polska Sp. z o.o.

Za zdobycie pozycji lidera w segmencie sprzedaży do firm i utrzymanie trendu wzrostowego.
Wyróżnienie odebrał Sebastian Cyborowski, szef sprzedaży flotowej Ford Polska Sp. z o.o.

 

 • Fleet Leader 2011 dla firmy Kulczyk Tradex Sp. z o.o., dystrybutora samochodów marki Volkswagen

Za jeden z największych awansów w sprzedaży samochodów i tym samym zdobycie trzeciego miejsca w sprzedaży do firm . Wyróżnienie odebrał Marcin Wysocki, kierownik sprzedaży flotowej Kulczyk Tradex Sp. z o.o..

 

 • Fleet Leader 2011 dla firmy Fiat Auto Poland S.A.

Za zdobycie pozycji lidera sprzedaży do firm w segmencie samochodów dostawczych i ciężarowych.
Wyróżnienie odebrał Leszek Sukiennik, szef marki Fiat Professional w Polsce.

 

 • Fleet Leader 2011 dla firmy Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o.

Za wygranie jednego z najbardziej spektakularnych przetargów ostatnich lat na dostawę modelu Sprinter dla Policji. Wyróżnienie odebrał Grzegorz Sawicki, dyrektor sprzedaży i marketingu samochodów dostawczych Mercedes-Benz.

 

 • Fleet Leader 2011 dla firmy Citroën Polska Sp. z o.o.

Za wygranie jednego z największych przetargów flotowych na dostarczenie samochodów użytkowych dla Poczty Polskiej. Wyróżnienie odebrał Igor Święcki, national fleet sales manager Citroën Business.

 

 • Fleet Leader 2011 dla firmy Peugeot Polska Sp. z o.o.

Za wygranie przetargu na użyczenie samochodów do obsługi polskiego przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej. Wyróżnienie odebrał Grzegorz Sokalski, dyrektor sprzedaży do firm, Peugeot Professional.

 

 • Fleet Leader 2011 dla firmy PKN ORLEN S.A.

Za utrzymanie pozycji lidera w zakresie kart paliwowych oraz za konsekwentne rozwijanie strategii sprzedażowej produktów i usług flotowych. Wyróżnienie odebrał Paweł Wydymus, dyrektor biura sprzedaży kart flotowych, obszar sprzedaży detalicznej PKN ORLEN S.A.

 

 • Fleet Leader 2011 dla firmy Hyundai Motor Poland Sp. z o.o.

Za bezprecedensowe wprowadzenie gamy flotowych modeli do firm oraz za Ogólnoeuropejski Program Jazd Testowych skierowany do fleet managerów. Wyróżnienie odebrał Dack Sang Jang,  Prezes Hyundai Motor Poland.

 

 • Fleet Leader 2011 dla firmy GM Poland Sp. z o.o., dystrybutora samochodów marki Opel

Za wprowadzenie do sprzedaży samochodu elektrycznego Opel Ampera, łączącego w sobie dbałość o środowisko z praktycznymi zaletami samochodu biznesowego. Wyróżnienie odebrał Paweł Wideł, govermental ralations director General Motors Poland.

 

 • Fleet Leader 2011 dla firmy P.T.S.Ł. Transpost S.A.

Za wygranie przetargu na usługę zarządzania samochodami podczas polskiego przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej i rekordową usługę wydania 1440 samochodów jednej z wiodących firm telekomunikacyjnych. Wyróżnienie odebrał Zbigniew Karpiński, dyrektor do spraw marketingu Transpost S.A.

 

 • Fleet Leader 2011 dla firmy Masterlease Sp. z o.o.

Za utrzymanie pozycji lidera w sektorze car fleet management. Wyróżnienie odebrał Grzegorz Czarnecki, dyrektor ds. sprzedaży korporacyjnej Masterlease Polska.

 

 • Fleet Leader 2011 dla Instytutu KerallaResearch

Za wieloletnie, systematyczne i rzetelne badania oraz raporty dla biznesu flotowego, a w szczególności dla sektora car fleet management. Wyróżnienie odebrała Katarzyna Pydych, dyrektor generalny Instytut Badań i Rozwiązań B2B KerallaResearch.