Działania partnerów

Praktyczne Rozwiązania w Zarządzaniu Flotą 2012

28.9.2012 8:45

Paliwo drożeje, usługi drożeją, towary na sklepowych półkach również. Jedno pozostaje niezmienne – cena wstępu na konferencję FlotyAutoBiznes – wynosząca 0 (słownie zero) złotych. Za darmo wcale nie oznacza słabej jakości, wręcz przeciwnie. Ponad 200-osobowa frekwencja na niemal każdym evencie daje świadectwo, że podczas spotkań organizowanych przez FAB-a można się wiele ciekawego dowiedzieć. Nie inaczej będzie 30.10.2012 w Hotelu Airport Novotel przy 1 Sierpnia 1 w Warszawie w trakcie: „Praktycznych Rozwiązań w Zarządzaniu Flotą 2012”

Zgodnie z nazwą konferencji, FlotaAutoBiznes stawia przede wszystkim na praktyczne rozwiązania przydatne menedżerowi w codziennej pracy. Dlatego też zapraszamy osoby zarządzające autami w przedsiębiorstwach, by opowiedziały o swoich poczynaniach mających na celu optymalizacje funkcjonowania parku maszyn. Tym razem Piotr Białobłocki przybliży, w jaki sposób zintegrować monitoring pojazdów z systemami do zarządzania flotą. Przedstawi studium przypadku firmy BZK Group i wskaże jak najlepiej wykorzystać urządzenia popularnie nazywane GPS-ami.

Flotą Grupy Hunters liczącą nieco ponad 100 aut zarządza Dominik Wujec. Przedsiębiorstwo niedawno zmieniło głównego dostawcę samochodów, jak i sposób finansowania zakupu. Ponadto korzysta z aż trzech operatorów kart paliwowych. To tylko kilka podstawowych informacji, więcej sekretów nasz prelegent zdradzi podczas prelekcji.

Zdaniem wielu ekspertów, podstawowe kryterium zakupu pojazdu do firmy nie powinna stanowić cena, lecz Total Cost of Ownership, czyli tłumacząc w skrócie analiza wszystkich kosztów związanych z użytkowaniem samochodu/ów. Niekiedy bowiem pozornie tani pojazd w chwili kupna, stanie się kosztochłonny w trakcie użytkowania, a w dodatku jego wartość przy odsprzedaży będzie niewielka. Jak uchronić się przed tego typu sytuacjami opowiedzą Maria M. Biedroń i Łukasz Jania ze Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych.

Jeśli ktoś sądzi, że „Cud na Wisłą” to jedyne niesamowite wydarzenie w historii naszego kraju – jest w totalnym błędzie. Nasi ustawodawcy co rusz zaskakują zgoła nieprzewidzianymi, a czasem wręcz kuriozalnymi decyzjami. Przykład? Już wkrótce samochody ciężarowe w „czarodziejski sposób” staną się osobowymi. O tym jak to możliwe usłyszymy od Radosława Plucińskiego z Kancelarii Prawnej Plucińska Skowron & Partnerzy. Przedstawiciele kancelarii będą również dyżurować w specjalnym pogotowiu prawniczym odpowiadając bezpłatnie na pytania uczestników konferencji.

Gdy dojdzie do wypadku drogowego naszym obowiązkiem jest udzielenie pomocy poszkodowanym. Co jednak, jeśli nie posiadamy potrzebnej do tego wiedzy lub w zdenerwowaniu uczynimy to w sposób nieprawidłowy? Nietrudno w takiej chwili o obawy związane z konsekwencjami popełnionego błędu. Bartłomiej Krupa z firmy Votum postara się rozwiać wątpliwości zwracając uwagę na wiele istotnych aspektów z punktu widzenia prawa.

Czy to wszystko? Oczywiście, że nie, lecz całego programu nie zdradzimy… Dodajmy teraz tylko słów kilka o nagrodach, które zostaną rozlosowane podczas spotkania. Atrakcyjnych nagrodach. I premierach oraz nowościach produktowych, jakie będzie można zobaczyć, dotknąć, a część pewnie i przetestować.

Większych słów zachęty do przyjścia na konferencję już chyba nie trzeba. Zgłoszenia prosimy przysyłać na jeden z maili: malgorzata.biniecka@fab.com.pl lub halszka.gwizdz@fab.com.pl lub faksem 61 892 63 70. Liczba miejsc ograniczona!