Aktualności

Rusza XIII Konkurs Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

27.10.2023 16:46

Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ogłasza już trzynastą edycję konkursu Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, mającego na celu wyróżnienie wybitnych działaczy na rzecz bezpieczeństwa drogowego w Polsce. 

Inicjatywa, zapoczątkowana w 2010 roku, ma na celu promowanie i nagradzanie osób i inicjatyw, które podejmowane są w różnych obszarach kraju i skupiają się na podnoszeniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zgłoszenia przyjmowane są w pięciu kategoriach: Osoba, Projekt Medialny, Firma, Organizacja Pozarządowa oraz Instytucja Publiczna

– Po raz 13 chcemy docenić firmy, instytucje i osoby, które mają realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa drogowego w Polsce – mówi Dorota Olszewska, Prezeska PBD. – W tym roku przyznamy także nagrodę za najlepszy projekt medialny. Czekamy na zgłaszanie reportaży, podcastów czy audycji, które poruszają tematy bezpieczeństwa ruchu drogowego – dodaje.

Organizator konkursu Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego, powołało Kapitułę Nagrody, którą w tym roku tworzą przedstawiciele: Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Instytutu Transportu Samochodowego, Polskiego Czerwonego Krzyża, Automobilklubu Polski, Banku Światowego, a także członkowie Zarządu Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego.

Zgłoszenia kandydatur przyjmowane są do 31 października 2023 r. przez Formularz zgłoszeniowy.

Formularz Zgłoszeniowy

Regulamin konkursu