Aktualności

Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

15.5.2023 7:00
wiatowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (Global Road Safety Day) został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2005 r. Pierwsze obchody odbyły się w kwietniu 2007 r. Od tamtego czasu Tydzień ma miejsce w kwietniu lub maju i porusza aktualne tematy związane z brd.

Tegoroczna edycja  Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego odbędzie się 15-21 maja pod hasłem „Przemyśl mobilność” – #RethinkMobility. Koncentruje się na zrównoważonym transporcie, w szczególności na potrzebie zachęcania do zmiany mobilności – zamiany auta na transport publiczny, rower i spacery.  
W ramach akcji przygotowaliśmy wspólnie z partnerami cykliczną komunikację. Zachęcamy również do promocji akcji w Państwa firmach i zachęcania w tym tygodniu o korzystanie z publicznych środków transportu.
PLANOWANE DZIAŁANIA

PRZEWODNIK

Przewodnik zawierający przepisy dotyczące korzystania z urządzenia wspomagającego ruch, hulajnogi elektrycznej oraz urządzenia transportu osobistego. Znajdziecie w nim najważniejsze przepisy prawne dotyczące korzystania z tych urządzeń.

PODCAST
Kolejny odcinek naszego podcastu „Pasmo Bezpieczeństwa” będzie dotyczył mobilności w mieście, bezpieczeństwa najmłodszych i ekologicznych aspektów korzystania z innych form transportu niż samochody.

„ZRÓWNOWAŻONY CHALLENGE” Zrównoważony challenge to kilkudniowa akcja. Trzy załogi w różnych środkach transportu – aucie spalinowym, aucie elektrycznym i pociągu, będą rywalizować między sobą i relacjonować przebieg akcji na antenie Polskiego Radia Kierowców, w social mediach: oraz na stronie www.radiokierowcow.pl.
Przez ten tydzień akcja będzie uzupełniana o audycje naszych ekspertów na temat brd.