Działania partnerów

5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, aby podróżować wygodniej z aplikacją Uber

30.5.2022 9:25

Żyjemy w ciągłym pędzie. Praca, dom, praca, dom – sytuacje takie sprzyjają nieuwadze, a przy codziennym przemieszczaniu się, zdarza się nam o czymś zapomnieć… lub zapomnieć się. 

Dlatego Uber przygotował listę 5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, kiedy zamawiamy przejazd w aplikacji.

  1. Zweryfikuj przejazd

Jeszcze przed wejściem do pojazdu, trzeba pamiętać o najważniejszej rzeczy — czyli bezpieczeństwie. Zanim wsiądziemy do auta, należy upewnić się, że marka, tablice rejestracyjne pojazdu oraz wizerunek kierowcy odpowiadają informacjom podanym w aplikacji. Jest to szczególnie ważny krok, gdyż dzięki temu mamy pewność, że technologie bezpieczeństwa, które czuwają nad każdym przejazdem, będą aktywne. Jeśli mamy wątpliwości co do zgodności auta, czy kierowcy, należy nie wsiadać do pojazdu i skontaktować się z Działem Wsparcia.

  1. Dodaj „Zaufane Kontakty”

Funkcja udostępniania przejazdu umożliwia przekazanie znajomym i bliskim (osobom o statusie “zaufanego kontaktu”) informacji o podróży, w tym bieżącej lokalizacji oraz danych pojazdu. Ma to dwie główne korzyści: Jeżeli spóźniamy się na kolację, lub spotkanie, nasi znajomi lub rodzina wiedzą, kiedy można nas się spodziewać… a przede wszystkim zwiększamy bezpieczeństwo przejazdu, gdyż nasi bliscy mogą sprawdzić, gdzie obecnie się znajdujemy.

W celu uruchomienia opcji należy przejść w aplikacji do ustawień, wybrać opcję „Udostępnij przejazd”. Następnie można wybrać kontakty, z którymi chcemy podzielić się przejazdem. Po zamówieniu następnej podróży za pośrednictwem aplikacji Uber, będziemy mogli jednym przyciśnięciem wysłać dane naszego przejazdu zaufanym osobom za pośrednictwem SMS-a, mediów społecznościowych, lub droga mailową. Po kliknięciu otrzymany link, odbiorca może zapoznać się ze szczegółami przejazdu.

  1. Zaplanuj swoją podróż wcześniej

Nieraz udając się na upragniony urlop lub wyjazd weekendowy, musimy wstać wcześnie i dotrzeć na lotnisko lub dworzec. Aby mieć pewność, że zdążymy na nasz lot lub pociąg, warto skorzystać z możliwości planowania podróży. Po uruchomieniu opcji Uber Reserve, mamy możliwość rezerwacji przejazdu na konkretną godzinę, oraz dzień. W ten sposób możemy spać spokojnie, że niezależnie od pory dnia lub nocy, aplikacja znajdzie dla nas kierowcę, który zawiezie nas do upragnionego celu.

  1. Zgubione i Znalezione

Czasem zdarza się sytuacja, w której w pośpiechu zostawimy naszą własność w komunikacji miejskiej, pociągu, taksówce czy… w Uberze. O ile w przypadku transportu publicznego często możemy pożegnać się z naszą zgubą, to w przypadku Ubera jest szansa na jej odzyskanie. Dokładną instrukcję krok po kroku można znaleźć na stronie Ubera pod tym linkiem.

  1. Dzielenie opłaty ze znajomym

Nieraz się zdarza, że podróżujemy jednym pojazdem ze znajomym i pragniemy zwrócić należność za przejazd, a on rzuca zdawkowe „następnym razem Ty zamówisz”. Aby rozliczanie ze znajomymi było łatwiejsze, Uber umożliwił dzielenie kosztów przejazdu pomiędzy użytkownikami.