Aktualności

III etap konkursu Ze Strażą Miejską Bezpiecznie

5.4.2023 16:28

3 kwietnia w poniedziałek  dwuosobowe drużyny z każdej dzielnicy przystąpiły do ostatniego etapu konkursu „Ze Strażą Miejska Bezpiecznie”. Podczas tego etapu  sprawdzano wiedzę praktyczną uczniów z zakresu udzielania pierwszej pomocy i znajomości przepisów ruchu drogowego. Każda drużyna musiała odegrać scenkę udzielenia pierwszej pomocy na podstawie wylosowanego scenariusza.

Wytypowana osoba z każdej drużyny musiała również przejechać trasę wytyczoną na terenie Stacjonarnego Miasteczka Ruchu Drogowego. Sprawdzenie wiedzy dzieci w praktyce umożliwiła infrastruktura miasteczka zbliżona do rzeczywistości drogowej z jaką na co dzień spotykają się młodzi rowerzyści. Do 31 marca każda drużyna musiała dostarczyć pracę plastyczną, tematycznie związaną z bezpieczeństwem.

19.04.2023 r. o godz. 11.00 w Pałacu Kultury i Nauki w Sali Ratuszowej, odbędzie się uroczyste zakończenie 9. edycji konkursu „Ze Strażą Miejską Bezpiecznie”. Wszyscy, którzy podjęli niełatwe wyzwanie i przystąpili do konkursu, zostaną nagrodzeni!  Zgodnie z tradycją, w finałowej gali wezmą udział nie tylko finaliści, ale wszyscy uczestnicy konkursu – i to wśród nich rozlosowywany będzie. rower – będący nagrodą główną oraz wile innych nagród.

Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego jest patronem tego wydarzenia.