Aktualności

Odpowiedzialny i zrównoważony transport jako element strategii rozwoju regionu i kraju

18.9.2014 9:09

Seminarium rozpoczynała sesja poświęcona tematowi „Transport intermodalny a zrównoważony rozwój Pomorza.”Celem dyskusji była odpowiedź na pytania: jak rozwija się transport intermodalny w Polsce, jakie korzyści niesie za sobą prężny rozwój polskich portów morskich i jak zwiększyć przepustowość linii kolejowych, tak istotnych dla rozwoju transportu intermodalnego i zwiększenia wydajności portów Gdyni i Gdańska. Poruszona została także kwestia korzyści jakie mogą płynąć ze współpracy biznesu, władz miasta oraz ośrodków akademickich w tym zakresie. Zaproszeni eksperci przedstawili swój punkt widzenia na temat obecnego stanu transportu intermodalnego w Polsce oraz zaproponowali innowacyjne rozwiązania, które mogłyby w przyszłości przyczynić się do prężnego rozwoju regionu jak i kraju.

Drugą część spotkania dotyczyła tematu „Odpowiedzialny i zrównoważony transport – bezpieczeństwo i wpływ na jakość życia mieszkańców regionu”. W tym punkcie spotkania wystąpiła PaniAneta Jóźwicka, Dyrektor ds. Relacji Korporacyjnych w Diageo Polska. Omówiła ona działania CSR firmy Diageo, których celem jest edukacja w zakresie odpowiedzialnego spożycia alkoholu.

Program na Rzecz Odpowiedzialnego ten powstał z inicjatywy United Nations Global Compact (UNGC) przy wsparciu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP) jako element Dekady Działań ONZ na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2011-2020 (United Nations Decade of Action For Road Safety 2011-2020).

 

Podsumowanie i relacja z seminarium w Gdańsku znajduje się w załączniku.