Aktualności

18. edycja Moto Safety Day już 29 lipca w Gdyni!

7.7.2023 8:02

Zapraszamy wszystkich miłośników motoryzacji i bezpieczeństwa drogowego na Moto Safety Day, które odbędzie się 29 lipca w Gdyni. 18 edycja wydarzenia skupi się na promowaniu bezpiecznych zachowań na drodze, zwłaszcza wśród młodych kierowców.

Moto Safety Day od 18 lat angażuje się w poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Organizatorzy wspólnie z partnerami zwracają uwagę na kulturę motoryzacyjną, partnerstwo na drodze oraz poszanowanie środowiska naturalnego. To coroczne wydarzenie skierowane jest do wszystkich uczestników ruchu drogowego, a w szczególności do młodych kierowców.

Wydarzenie będzie pełne atrakcji dla wszystkich uczestników. Będą dostępne strefy dotyczące bezpieczeństwa i ekologii, a także symulatory dachowania, zderzeń, bezpiecznej jazdy oraz alko/narkogogli. Można będzie zobaczyć motocykle, skutery, rowery elektryczne, hulajnogi, quady i samochody RAM. Zaplanowane są pokazy motoryzacyjne, w tym symulacja wypadku z udziałem służb ratownictwa drogowego. Osoby zainteresowane będą miały możliwość przeprowadzenia próbnych testów na prawo jazdy oraz badania predyspozycji kierowców.

Dodatkowo, dostępna będzie darmowa diagnostyka i aktualizacja rowerów dzięki Bosch eBike Systems. Uczestnicy będą mogli nauczyć się udzielania pierwszej pomocy i korzystania z defibrylatora. Dla dzieci przygotowane zostaną autochodziki i inne pojazdy, a także zabawy edukacyjne. Dorosłych i dzieci czekają liczne atrakcje, w tym konkursy z możliwością wygrania kasków rowerowych marki ABUS, voucherów na doskonalenie techniki jazdy motocyklem i wiele innych.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:00, a wstęp jest wolny. Imprezę poprowadzi znany dziennikarz motoryzacyjny Kuba Bielak. Oprawę muzyczną zapewni DJ Soober, który przygotował specjalny set muzyczny – Show Life.

Partnerstwo dla Bezpieczeństwa drogowego objęło wydarzenie patonatem.