Aktualności Wyróżnione

Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego sygnatariuszem Karty Praw Dziecka w Biznesie!

23.5.2024 20:05

Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego z dumą informuje o przystąpieniu do Karty Praw Dziecka w Biznesie, inicjatywy Forum Odpowiedzialnego Biznesu, której celem jest promowanie działań na rzecz ochrony praw dziecka w całym łańcuchu wartości przedsiębiorstw.

Uroczyste podpisanie Karty odbyło się 21 maja w Warszawie podczas zakończenia Miesiąca Różnorodności, inicjatywy mającej na celu promowanie różnorodności i włączania w miejscu pracy. Dzięki temu Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego dołączyło do grona firm i organizacji, które aktywnie angażują się w działania na rzecz poprawy sytuacji dzieci w Polsce.

Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego od lat współpracuje z firmami w celu poprawy bezpieczeństwa dzieci na polskich drogach. Wspólnie edukujemy i wspieramy działania lokalnych organizacji, koncentrując się na zapewnieniu bezpiecznych warunków dla wszystkich użytkowników dróg.

Przykładem naszych działań jest projekt „Czyste powietrze i bezpieczeństwo naszych dzieci”, realizowany od dwóch lat. Projekt ma na celu zwiększenie świadomości na temat bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym i zwrócenie uwagi na jakość powietrza wokół szkół.. Więcej informacji na temat projektu można znaleźć tutaj: Czyste powietrze i bezpieczeństwo naszych dzieci.