Aktualności Wyróżnione

Volvo Trucks Polska dołącza do Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego

28.3.2024 15:40

Volvo Trucks Polska dołącza do Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego, potwierdzając swoje zaangażowanie w promowanie bezpieczeństwa na polskich drogach. 

Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego stanowi platformę porozumienia i współpracy między różnymi podmiotami, z różnych sektorów społeczeństwa obywatelskiego, dążącymi do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce. Dołączenie Volvo Trucks Polska do tej inicjatywy oznacza wzmocnienie naszej organizacji oraz możliwość wykorzystania bogatego doświadczenia i firmy w zakresie bezpieczeństwa drogowego.

– Witamy Volvo Trucks Polska w gronie organizacji i firm, które wspólnie dążą do poprawy bezpieczeństwa drogowego na polskich drogach. Jesteśmy przekonani, że nasza wspólna praca przyniesie korzyści i znacząco przyczyni się do poprawy sytuacji na drogach – mówi Dorota Olszewska, Prezeska Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego.

Volvo Trucks Polska, obecna na polskim rynku od 30 lat, to firma znana z wysokiej jakości i innowacyjnych rozwiązań w zakresie samochodów ciężarowych. Działalność firmy obejmuje szeroki zakres usług, od produkcji i dystrybucji pojazdów po wsparcie posprzedażowe. Jedną z najważniejszych wartości marki jest dbałość o bezpieczeństwo na drogach, co wyraża się w licznych projektach, takich jak Akcja Profesjonalni Kierowcy, Stop Look Wave czy szkolenia dla kierowców i służb, w tym straży pożarnej. Poprzez te inicjatywy Volvo Trucks Polska aktywnie wspiera społeczność drogową w poprawie bezpieczeństwa na polskich drogach. Samochody ciężarowe Volvo są produkowane w 12 krajach na całym świecie. W 2023 roku na całym świecie dostarczono około 145 000 samochodów ciężarowych Volvo.