Aktualności

PBD wspiera kampanię "Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików"

13.8.2013 11:24

Jak pokazują dotychczasowe badania na świecie, 70-85% dzieci przewożonych jest nieprawidłowo. Jest to jedna z głównych przyczyn ich śmierci lub poważnych obrażeń – mówi Paweł Kurpiewski, ekspert kampanii „Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików”.

Bezpieczeństwo dzieci w samochodach może zwiększyć wiedza na temat doboru i montażu fotelików dziecięcych, podparta praktyką. Inspekcja to kompleksowy audyt stanu bezpieczeństwa dziecka w samochodzie i konsultacje ze specjalistami prowadzące do tego, by to bezpieczeństwo zapewnić lub zwiększyć. Dlatego od 3 lat kampania „Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików” podróżuje po kraju, by pomagać Polakom dbać o bezpieczeństwo ich dzieci.

Podczas inspekcji sprawdzane są takie aspekty jak ocena fotelika w niezależnych testach zderzeniowych, kompatybilność fotelika z samochodem, poprawność i stabilność montażu, a także czy fotelik jest odpowiednio dobrany do dziecka i czy jest ono w nim odpowiednio zapięte. Potem jest czas na praktykę pod okiem specjalistów i do tego zaproszeni są rodzice.

Jeżeli w tym roku na trasie kampanii nie ma Twojego miasta, nic straconego! Wejdź do aplikacji na facebooku: http://tinyurl.com/inspekcjefotelikow i zagłosuj na swoje miasto. Jeżeli przekażesz tę informację znajomym, dodatkowo zwiększysz prawdopodobieństwo, że Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików zawitają w Twoim mieście.

Więcej o kampanii i o tym, czym jest inspekcja na www.inspekcje-fotelikow.pl