Aktualności Wyróżnione

PBD z tytułem Partnera Bezpieczeństwa Inspekcji Transportu Drogowego

29.9.2022 15:59

27 września br. odbyła się uroczysta gala z okazji 20-lecia Inspekcji Transportu Drogowego, na której Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego zostało uhonorowane tytułem Partnera Bezpieczeństwa Inspekcji Transportu Drogowego.

PBD zostało wyróżnione za wspieranie działań Inspekcji Transportu Drogowego na rzecz bezpieczeństwa w ruchu i transporcie drogowym. Statuetkę na ręce Doroty Olszewskiej – Prezeski PBD wręczył Alvin Gajadhur – Główny Inspektor Transportu Drogowego.

– Tytuł Partnera ITD to dla nas bardzo ważne wyróżnienie – mówi Dorota Olszewska, Prezeska PBD. – Dziękujemy, za dotychczasową wzorową współpracę i wspólnie zrealizowane projekty znacząco wpływające na poprawę brd w Polsce – dodaje.

Statuetki otrzymali również Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber, a także Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek.

Wyróżniono także służby mundurowe, które współpracują z Inspekcją Transportu Drogowego: Krajową Administrację Skarbową i Siły Zbrojne RP.

Statuetki za wspieranie i propagowanie działań ITD na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu i transporcie drogowym otrzymali przedstawiciele mediów.: Polskiego Radia, Telewizji TVP Info i programu „Na osi”.

Wśród wyróżnionych organizacji pozarządowych, obok Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego znalazło się Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.