Aktualności

Zimowe Pikniki Bezpieczeństwa – podsumowanie

20.3.2019 12:35

Szanowni Państwo,

Wiosenne słońce już wysoko na niebie, ferie właśnie dobiegły końca, a wraz z nimi Zimowe Pikniki Bezpieczeństwa. Czas więc na małe podsumowanie tego projektu.

Dzięki wsparciu naszych wspaniałych partnerów Coca Cola HBC Polska, Mercedes-Benz Polska, Dekra, 3M, Volvo Car Poland, Automobilklub Polski, Polskie Stowarzyszenie Motorowe, Turnado a także zaangażowaniu MORD Kraków, WORD Wrocław, WORD Katowice, PORD Gdańsk i Radia Kraków 1500 dzieci, które w czasie ferii zimowych pozostały w miastach mogło zetknąć się na żywo z bezpieczeństwem drogowym. Podczas pięciu pikników dzieci mogły wypróbować na własnej skórze co to jest wypadek, poślizg, czy dachowanie – w bezpiecznej i kontrolowanej przestrzeni. Wyszkolili się też w pierwszej pomocy, przećwiczyli przepisy ruchu drogowego przed zbliżającym się sezonem rowerowym, a przede wszystkim dobrze się bawili przesiąkając bezcenną wiedzą.

Polska jest na 4 miejscu w Europie pod względem zabitych pieszych, w tym dzieci. Niestety na czwartym miejscu  od KOŃCA!!!
U nas ginie 25 os/mln mieszkańców, w Wielkiej Brytanii 4! I tu nasza nieustająca walka o każde życie i zaszczepianie ludziom od małego zasad bezpieczeństwa.

Akcja cenna ponieważ zimą szybko zapada zmrok, często jest ślisko i niebezpiecznie na drogach, a jednocześnie brak jest oferty poprawiającej bezpieczeństwo, zapewne ze względu na aurę. Nam udało się zorganizować to pod dachem 🙂

Niezmiennie i zawsze na posterunku pomagali na Strażacy Pożarna, Pogotowie Ratunkowe, Straż Miejska i Policja. Podczas Pikników odwiedziły nas zarówno media ogólnopolskie jak i lokalne, udało nam się wywołać dyskusję na temat bezpieczeństwa, bez ofiar, korzystając tylko z uśmiechniętych dziecięcych buzi.

Serdecznie dziękujemy

Akcja odbyła się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.