Aktualności

Minister Edukacji Narodowej odwiedziła Miasteczko Bezpieczeństwa

24.3.2018 13:39

22 oraz 23 marca br. część hali wystawowej Expo zamieniła się w wielką, kolorową przestrzeń, gdzie uczniowie podwarszawskich szkół podstawowych w wieku od 7 do 10 lat, uczyli się zasad bezpieczeństwa drogowego.

W czasie trzygodzinnych warsztatów mieli oni okazję w praktyczny sposób przekonać się m.in.:  dlaczego warto nosić kaski, jak bezpiecznie podróżować w komunikacji miejskiej, jak udzielić pierwszej pomocy, czy też jak ograniczone pole widzenia ma kierowca dużego auta. 23 marca Miasteczko odwiedziła Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, która razem z uczniami brała udział we wszystkich zajęciach. Pani Minister pochwaliła inicjatywę i wyraziła nadzieję, ze podobne wydarzenia będą mogły odbywać się również w innych częściach Polski. Poprosiła również uczniów, aby zdobytą wiedzą podzielili się w domu z rodzicami i rodzeństwem.

 

Partnerami Miasteczka Bezpieczeństwa byli: Komenda Stołeczna Policji, Instytutu Transportu Samochodowego, warszawska Straż Miejska, Automobilklub Polski, Tramwaje Warszawskie, a także firma Volvo.