Shell Polska

Shell jest liderem innowacji w każdym wymiarze: technologicznym, kulturowym i marketingowym. Shell Polska działa od 1992 roku, cały czas umacniając swoją pozycję na rynku detalicznej sprzedaży paliw i olejów. W 1994 roku została uruchomiona pierwsza stacja Shell w Polsce. Dziś do dyspozycji klientów pozostaje blisko 400 stacji paliw. Rokrocznie sieć stacji paliw Shell w Polsce powiększa się od kilkunastu do kilkudziesięciu nowych obiektów. Shell dysponuje trzecią co do wielkości siecią stacji paliw w Polsce oraz jest drugim pod względem wielkości międzynarodowym koncernem działającym na polskim rynku. Od 2006 roku działa w Krakowie jedno z kilku światowych centrów finansowo-księgowych Shell, w którym jest zatrudnionych ponad 1500 osób. Shell Polska rozwija działalność w wielu segmentach rynku: sieci stacji paliw i sklepów, hurtowych dostaw paliw dla dystrybutorów, transportu i przemysłu, produktów paliwowych dla klientów biznesowych i indywidualnych, produktów olejowych i smarnych dla motoryzacji i przemysłu, produktów oraz usług dla lotnictwa i przemysłu lotniczego, obsługi floty samochodowej.

Shell jest ważnym uczestnikiem rynku paliwowego, wywiera duży wpływ na jego rozwój i jest świadomy ogromnej odpowiedzialności, jaka na nim spoczywa. Firma jest w pełni świadoma wagi swojej społecznej roli i działa w taki sposób by zasłużyć na miano odpowiedzialnej społecznie.

W Polsce Shell współpracuje z Forum Odpowiedzialnego Biznesu, siecią partnerów PCK oraz angażuje się w działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, uczestnicząc aktywnie w programie GRSP oraz GAMBIT.

Zapraszamy do odwiedzenia strony firmy Shell:

www.shell.com/pl-pl/