Działania partnerów

V edycja kampanii Bądźmy Razem Bezpieczni

20.6.2013 11:00

Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o. podejmuje wiele działań w ramach Dekady Działań na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2011–2020 przy Współpracy Narodów Zjednoczonych ds. BRD (UNRSC) i Parlamentarnego Zespołu ds. BRD w Polsce.

Od czterech lat organizujemy kampanię społeczną BĄDŹMY RAZEM BEZPIECZNI. Głównymi założeniami tych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu tramwajowym, eliminacja zagrożeń życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego poprzez przestrzeganie przed nieuwagą i brawurą podczas jazdy samochodem oraz propagowanie działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego.

    Kampania BĄDŹMY RAZEM BEZPIECZNI cieszy się ogromnym zainteresowaniem wielu różnych firm i instytucji zajmujących się tematyką bezpieczeństwa ruchu drogowego. W związku z tym do udziału w V edycji kampanii zapraszamy firmy komunikacyjne z całej Polski, jak również przedstawicieli Spółek Tramwajowych i Autobusowych z krajów UE i WNP w celu podzielenia się swoimi sukcesami w zakresie zwiększania bezpieczeństwa ruchu drogowego.

    Jubileuszowa piąta edycja kampanii Bądźmy Razem Bezpieczni została zainaugurowana 19 czerwca 2013 roku. Towarzyszyły jej konferencja prasowa oraz spektakularna symulacja wypadku tramwaju z samochodem połączona z pokazową akcją ratunkową na terenie Zajezdni Tramwajowej Wola przy ul. Siedmiogrodzkiej 20 w Warszawie.

    Bezpośrednio po inauguracji, w Teatrze Kamienica przy Al. Solidarności 93 w Warszawie, odbyło się III Europejskie Seminarium: „TRAMWAJ W WIELKIM MIEŚCIE. DLACZEGO POPEŁNIAMY BŁĘDY NA DRODZE ?” na temat bezpieczeństwa w ruchu tramwajowym przy współpracy z ekspertami bezpieczeństwa ruchu drogowego z takich dziedzin jak: Emergency, Enforcement, Engeneering, Education.