Działania partnerów

Warsztaty Edukacyjne „Bezpieczne dziecko w podróży i na drodze”

15.3.2012 12:24

W trakcie warsztatów udzielane były porady dotyczące optymalnego doboru fotelików samochodowych dla dzieci oraz praktyczne ćwiczenia z ich prawidłowego montażu z wykorzystaniem fabrycznych elementów samochodu, sprawdzian wiedzy najmłodszych oraz zajęcia plastyczne z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, a dla dorosłych proste ćwiczenia z użyciem alkogogli.

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i dorosłych. Przez dwa dni do sprawdzianu wiedzy o brd przystąpiło 200 dzieci, które zdały go z wynikiem pozytywnym (o czym świadczy ilość wręczonych nagród i dyplomów). Dorośli, choć niektórzy z oporami, przystępowali do prostych ćwiczeń z wykorzystaniem alkogogli – podanie ręki, pokonanie krótkiego slalomu czy otwarcie drzwi samochodu. Część z tych osób mogła przekonać się jak zmienia się ich spostrzeganie z pozycji za kierownicą.

Do praktycznych ćwiczeń z montażu różnych fotelików dziecięcych wykorzystane zostały dwa najnowsze modele Hondy Civic w nadwoziu sedan i hatchback. Pomimo przynależności do tego samego modelu różniły się one m.in. sposobem montażu fotelika Isofix wyposażonego w dodatkowy punkt kotwiczenia. Honda Civic uzyskała w ostatnich testach zderzeniowych EuroNCAP najwyższą notę 5 gwiazdek, w tym za bezpieczeństwo najmłodszych 41 na 49 możliwych punktów. Warto dodać, że jest to pierwszy (i jedyny na dziś) model, który zdobył 5 gwiazdek według zaostrzonych od tego roku kryteriów testów EuroNCAP.

Przeprowadzenie tych Warsztatów Edukacyjnych możliwe było dzięki zaangażowaniu się w odpowiedzialność społeczną Dyrekcji Centrum Handlowego Wola Park. Sprawdzian wiedzy najmłodszych z zakresu brd przeprowadziły policjantki z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV (Wola i Bemowo), zaś nieocenioną pomoc przy realizacji poszczególnych zajęć zapewnili uczniowie z LXXXVIII Liceum Ogólnokształcącego z klasy 1 o profilu „Bezpieczeństwo i profilaktyka”.

Warsztaty wsparł Autoryzowany Dealer Hondy – Autowest, który użyczył do nich samochody, a wsparcie logistyczne zapewniła firma Ford Polska.  Dziękujemy!

Kolejne Warsztaty Edukacyjne w CH Wola Park zaplanowane zostały na 24-25 marca. Organizowane przez Fundację „Jedź Bezpiecznie” Warsztaty Edukacyjne „Bezpieczne dziecko w podróży i na drodze są naszym wkładem w działania na rzecz Dekady BRD 2011-2020 prowadzonej przez ONZ.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.fundacjajedzbezpiecznie.pl