Aktualności

Wystartował XII Konkurs Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

3.10.2022 16:14

Po raz XII poszukujemy najlepszych popularyzatorów bezpieczeństwa drogowego w Polsce. Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ogłasza konkurs, w którym wyróżni te osoby, firmy, instytucje publiczne, organizacje pozarządowe i media, które swoim ponadprzeciętnym zaangażowaniem przyczyniają się do tego, aby z roku na rok na naszych drogach było coraz bezpieczniej.

Pierwsza edycja konkursu miała miejsce w 2010 roku. Jego ideą jest promowanie i uhonorowanie osób i inicjatyw, które są podejmowane w różnych zakątkach Polski, a które dotyczą podnoszenia bezpieczeństwa drogowego. Zgłoszenia do nagrody przyjmowane są w pięciu kategoriach: osoba, media, firma, organizacja pozarządowa i instytucja publiczna.

Organizowany przez nas od 12 lat konkurs jest okazją do docenienia firm, instytucji i osób, które mają realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa drogowego w Polsce – mówi Dorota Olszewska, Prezeska PBD. – Cieszę się, że grono wyróżnionych w konkursie się powiększa. To znak – że nasze działania w tak ważnej kwestii jak poprawa brd to priorytet dla coraz większej grupy osób – dodaje.

Organizator konkursu Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego, powołało Kapitułę Nagrody, którą w tym roku tworzą przedstawiciele: Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Instytutu Transportu Samochodowego, Polskiego Czerwonego Krzyża, Automobilklubu Polski, Banku Światowego, Przedstawiciele Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, a także członkowie Zarządu Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego.

Zgłoszenia kandydatur przyjmowane są do 3 listopada 2022 r. Można przesyłać je pocztą elektroniczną na adres: biuro@pbd.org.pl. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu poniżej.

Więcej informacji na temat konkursu udziela:

Dorota Olszewska

dorota.olszewska@pbd.org.pl

Zapoznaj się z poniższymi dokumentami: