Działania partnerów

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

12.11.2012 12:58

Pamiętając o Nich warto z pokorą wyciągnąć dla siebie lekcję, aby ustrzec się przed popełnieniem tych samych błędów. Bo to właśnie błąd człowieka jest jedyną  przyczyną wypadków na drodze. Można przecenić zarówno swoje umiejętności, nie dostosować prędkości do warunków ruchu, lekceważyć obowiązujące przepisy, zaniedbać stan techniczny pojazdu, jak i infrastrukturę drogową.

Uczmy się i pamiętajmy o tym przez cały rok.

Pośrednio formę edukacji pełnią warsztaty prowadzone przez naszą Fundację „Jedź Bezpiecznie”. Ich uczestnicy mają możliwość m.in. zapoznania się z systemami i rozwiązaniami podnoszącymi bezpieczeństwo w samochodzie – zarówno osób dorosłych, jak i podróżujących dzieci, udziału w praktycznych ćwiczeniach z montażu fotelika samochodowego dla dziecka, czy doświadczenia, jak pod wpływem alkoholu zmienia się nasze postrzeganie rzeczywistości. Najmłodsi mogą wziąć udział w teście znajomości przepisów obowiązujących ich na drodze oraz zajęciach plastycznych utrwalających zdobytą wiedzę.

Najbliższe warsztaty edukacyjne pod hasłem „Weekend BRD” odbędą się 17-18 listopada 2012 roku, w warszawskim Centrum Handlowym „Wola Park” (ul. Górczewska 124). Zapraszamy od 10.00 do 18.00 – wstęp wolny.

Partnerami „Weekendu BRD” są: Centrum Handlowe „Wola Park”, Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Komenda Rejonowa Policji  Warszawa IV, Partnerstwo Dla Bezpieczeństwa Drogowego, Taurus, Autoryzowany Dealer Forda „Lipski B.S.” oraz Autoryzowany Dealer Hondy „Autowest”.

 

Fundacja Na Rzecz Poprawy Bezpieczeństwa Wszystkich Uczestników Ruchu Drogowego „JEDŹ BEZPIECZNIE”