Aktualności Działania partnerów Wyróżnione

Volkswagen Financial Services członkiem Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego

15.2.2023 12:28

W lutym br. Volkswagen Financial Services dołączył do członków biznesowych Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego. Tym samym znalazł się w gronie firm aktywnie działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i zmniejszenia liczby ofiar wypadków drogowych w Polsce.  

Misją Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego jest stworzenie platformy porozumienia i współpracy między różnymi podmiotami wszystkich sektorów społeczeństwa obywatelskiego na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce. 

Serdecznie witam wśród naszych członków Volkswagen Financial Services. Cieszymy się, że będziemy współpracować i wspólnie działać na rzecz poprawy bezpieczeństwa drogowego w Polsce – mówi Dorota Olszewska, prezeska PBD. – Mamy nadzieję, że wspólna wymiana doświadczeń zaowocuje nowymi projektami i w pełni uda nam się wykorzystać doświadczenie i potencjał naszego nowej firmy członkowskiej

Dołączenie do Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego stanowi ważny krok w naszej działalności. Jako wiodąca spółka leasingowa z grupy automotive i lider w zakresie dostarczania finansowania w Polsce dla samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 tony, pragniemy aktywnie działać na rzecz poprawy bezpieczeństwa drogowego. Liczymy, że poprzez edukację możemy mieć wpływ na zwiększenie świadomości kierowców, co powinno przełożyć się na zmniejszenie liczby niebezpiecznych zdarzeń na drogach – mówi Dariusz Brodnicki, Dyrektor Departamentu Marketingu i Brand Managementu w Volkswagen Financial Services

Volkswagen Financial Services i PBD na początku swojej współpracy chcą skupić się na zagadnieniach z obszaru bezpieczeństwa flot samochodowych, mobilności i eksploatacji aut.  

Volkswagen Financial Services oferuje pod jedną marką usługi finansowe (leasing, kredyt, najem) związane z zakupem i eksploatacją samochodów dla klientów indywidualnych i biznesowych oraz ubezpieczenia i bankowość. Od wielu lat jest firmą odpowiedzialną społecznie. Jednym z działań, które podejmuje VW FS, jest wsparcie strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych. Firma udostępnia im samochody, dzięki którym mogą szybciej i sprawniej nieść pomoc potrzebującym – m.in. zabezpieczając wypadki drogowe czy biorąc udział w akcjach ratunkowych. Aktualnie pojazdy Volkswagen Financial Services służą wybranym jednostkom OSP w ramach działań pomocowych dla uchodźców z Ukrainy. 

Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego jest członkiem Global Road Safety Partnership (GRSP) w Genewie, tj. międzynarodowej organizacji pracującej na rzecz trwałego ograniczenia liczby wypadków drogowych w krajach przechodzących proces transformacji. W Polsce Partnerstwu patronują Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Bank Światowy.